Fizjoterapia Kraków - Fizjostea Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii

Przejdź do treści

FIZJOTERAPIA KRAKÓW


Czy wiesz, że odpowiednia fizjoterapia może przyśpieszyć proces rekonwalescencji organizmy dwukrotnie? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Kontakt   

FIZJOTERAPIA MANUALNA


Chiroplastyka to uznana metoda zaliczająca się do terapii manualnych skutecznych w leczeniu dolegliwości układu mięśniowo - szkieletowego i innych narządów układu ciała. Leczenie przy pomocy rąk jest znane w medycynie od wieków. Dzisiaj jest to jedna z najpopularniejszych metod fizjoterapii.

ZABIEGI FIZJOTERAPII


Samą fizjoterapię da się sklasyfikować i podzielić na różne gałęzie, a wśród nich da się wyróżnić szczególnie: fizykoterapię, masaż leczniczy, hydroterapię,  klimatoterapię, terapię manualną, kinezyterapię, balneoterapię oraz ergoterapię.

ZABIEGI FIZYKOTERAPII


Są to metody małoinwazyjne, ze względu na ich dokładność, są niezwykle cenne w leczeniu pacjentów z zespołami bólowymi. Odpowiednia diagnoza a także odpowiedni proces fizykoterapii pozwoli skutecznie zmniejszyć dawkę leków w problemach bólowych.
FIZJOTERAPIA KRAKÓW

Medycyna zalicza się do szalenie dynamicznych nauk i stale obserwujemy szereg różnych praktyk, które to mają na celu pozytywnie wpływać na stan zdrowia pacjenta. Do tej kategorii zaliczyć należy również fizjoterapię, która to ma na celu powrót do zdrowia bądź też przynajmniej niedopuszczenie do rozwoju danej przypadłości. Tego typu praktyki dotyczą wielu obszarów, ponieważ wskazać tu można na problemy związane z aparatem ruchu, układem nerwowym oraz organami wewnętrznymi. Wiele osób uważa fizjoterapię za zwyczajną gimnastykę, co jest swego rodzaju nadużyciem.

Wynika to z tego, że wszystkie ćwiczenia są ściśle ukierunkowane za wyeliminowanie wszelkiego typu dysfunkcji występujących u pacjenta. Do tego wszelkie ćwiczenia są wykonywane pod bacznym kirem specjalisty, który rodzaj i intensywność ćwiczeń dobiera pod kątem zaistniałego problemu. Fizjoterapia podobnie jak szereg innych dziedzin medycyny nie jest wolnym elektronem i tym samym ściśle współpracuje z innymi obszarami nauk medycznych. Bardzo dobre rezultaty są osiągane przy kooperacji z leczniczym masażem, farmakologią i tym podobnymi zagadnieniami wywodzącymi się z fizjoterapii.


Warto obejrzeć film specjalistów z Krakowskiego Centrum Rehabilitacji
PORADA FIZJOTERAPUETY

Z usług tego specjalisty korzysta się nie tylko w kontekście jakiegoś wypadku, kontuzji lub innego nieszczęśliwego zdarzenia. Coraz to częściej jednak przestajemy zgłaszać się do tego specjalisty z wyraźnymi problemami.  Tym samym fizjoterapeuta reaguje na różne problemy, które to mają raczej charakter dyskomfortu. Zawsze jednak wizyta u fizjoterapeuty to uczucie ulgi oraz szansa na lepszą jakość życia.


Wróć do spisu treści