Ortopeda Kraków - Fizjostea Centrum Rehabilitacji i Fizjoterapii

Przejdź do treści

ORTOPEDA KRAKÓW


Oferta prywatnych konsultacji lekarza specjalizcji traumatolog w Krakowie.

Kontakt   

ORTOPEDA


Lekarz ortopeda zajmuje się zachowawczym leczeniem chorób przewlekłych stawów, kości oraz profilaktyką wszelkich chorób kości w warunkach poliklinicznych.

TRAUMATOLOG


Lekarze specjalnościortopeda  nazywani są traumatologiem ortopedycznym, ponieważ specjaliści ci mają praktyczne umiejętności w leczeniu chorób ortopedycznych i traumatycznych układu kostnego.

WADY STÓP


Ortopeda skutecznie leczy wszystkie patologie układu stopy, wrodzone oraz nabyte u dzieci i dorosłych.
ORTOPEDA KRAKÓW

Ortopedia jest jedną z podstawowych specjalizacji medycznych. Wielu młodych lekarzy na swoją specjalizację wybiera właśnie ortopedię. Podstawowym zadaniem lekarza ortopedy jest diagnoza oraz leczenie różnego rodzaju schorzeń układu ruchu. Leczenie poszczególnych narządów układu ruchu może być zachowawcze lub operacyjne. Wszystko zależy od rodzaju oraz stopnia zaawansowania schorzenia.

Ortopedzi muszą również pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie. Praca ortopedy będzie zatem koncentrowała się wokół terapii urazów, nowotworów oraz zapaleń narządu ruchu. Jednym z najpopularniejszych problemów medycznych, z jakimi będą się zmagać ortopedzi, są również różnego rodzaju złamania. Jedne są mniej skomplikowane, inne bardziej. Problematyczne są zwłaszcza złamania u osób starszych, a także u osób z osteoporozą.

Poniżej prezentujemy film omawiający problemy ze stopami dzieci zrealizowany w zaprzyjaźnionym Centrum Rehabilitacji
SZERSZE POJĘCIE ORTOPEDII

Ortopedzi zajmują się również diagnostyką oraz terapią skrzywień kręgosłupa, oraz wad postawy. Wady postawy jest to obecnie bardzo powszechny problem. Szacuje się, że dotyczy on nawet 90 procent Polaków. Z tego też powodu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że młody ortopeda w znacznej mierze będzie zajmował się terapią skolioz oraz wad postawy. Dzięki studiom specjalizacyjnym lekarz przyswoi sobie dokładną i precyzyjną wiedzę z zakresu anatomii.

Wiedza ta umożliwi mu prowadzenie postępowania terapeutycznego wobec pacjenta. Miejscem pracy ortopedy może być szpital czy przychodnia specjalistyczna. Bardzo często ortopedzi pracują w poradni wad postawy. W niektórych schorzeniach bardzo ważna jest współpraca ortopedy z fizjoterapeutą. Dzięki porozumieniu uda się nie tylko dobrze zdiagnozować pacjenta, ale i przeprowadzić skuteczną terapię.

Bardzo ważne jest również odpowiednie podejście do pacjenta. Schorzenia układu ruchu często utrudniają codziennie funkcjonowanie pacjenta, przez co może on być sfrustrowany. Warto zatem, by lekarz dobrze znał historię choroby pacjenta oraz wykazywał się dużą dozą empatii i zrozumienia. Dzięki temu współpraca na linii lekarz-pacjent będzie bardziej owocna.


Wróć do spisu treści